Lotul Institutului Medico-Militar a participat, în perioada 10-12 noiembrie, în garnizoana Boboc, la etapa finală pe...

Publicat pe 14.11.2017 13:28

Lotul Institutului Medico-Militar a participat, în perioada 10-12 noiembrie, în garnizoana Boboc, la etapa finală pe Ministerul Apărării Naţionale a Campionatului Militar de Taekwondo pentru instituţii militare de învăţământ.

În urma desfăşurării competiţiei, membrii echipei noastre au obţinut următoarele rezultate la individual:
    - locul I: Slt. MUTULEANU Mario-Demian (categoria 63-68 de kg) şi Slt. CAPLEA Florin-Marian (categoria 58-63 de kg);

În clasamentul general masculin, sportivii nostri au obţinut locul III, iar în clasamentul general pe instituţii, lotul a obţinut locul V.

În competiţia feminină, studentele mediciniste deşi novice în acest sport, au dat dovada de ambiţie şi perseverenţă caştigand cate un meci la individual.